Różne formy złota

Metale szlachetne przechowywane są w różnych formach. Sztabki złota są jedną z najbardziej powszechnie stosowanych metod na przechowywanie tego drogocennego kruszcu. Inne formy, takie jak złote monety lub biżuteria są o wiele mniej wygodne, stąd popularność sztabek jest największa, zwłaszcza gdy przechowuje się złoto w celach inwestycyjnych. Zakup sztabek złota jest dość łatwy i można to zrobić w niemalże każdej mennicy, dlatego też ta forma inwestowania jest dostępna dla każdego.

Sztabki złota a monety

Monety są od dawna stosowaną metodą na lokowanie kapitału w metalach szlachetnych. Jednak odkąd przestało się używać w codziennym obiegu monet, z prawdziwych metali szlachetnych, przestano też tak chętnie inwestować w monety ze złota, srebra lub platyny. O wiele wygodniejszym rozwiązaniem jest zakup kruszcu w innej formie, jaką są sztabki złota. Umożliwiają one ulokowanie dużej ilości pieniędzy w bardzo małym przedmiocie, jaką jest sztabka. Na rynku dostępne są zarówno malutkie sztabki, których waga nie przekracza jednej uncji, jak również sztabki warte kilkaset tysięcy, stąd każdy może zainwestować w ten rodzaj kruszcu. Oczywiście mennice sprzedają także sztabki złota w innych nominałach, nawet takie ważące po kilkanaście kilogramów. Są one jednak bardzo drogie i posługują się nimi raczej tylko banki.

Sztabki złota w mennicy

Chcąc kupić sztabki złota, nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Dysponując odpowiednim kapitałem, wystarczy udać się do odpowiedniego punktu handlującego złotem. W Polsce znajduje się kilka firm, które sprzedają zarówno małe sztabki, jak również te większe, warte po kilkadziesiąt tysięcy dolarów.

Post Author: admin