Czym jest krótkowzroczność?

Wady wzroku w dzisiejszych czasach dotyczą ogromnej części społeczeństwa. Część z nich ma oczywiście podłoże genetyczne, ale nie znaczy to, że nabycie u siebie takiej wady jest niemożliwe. Każde nasze zachowanie powodujące nadmierne obciążanie tej części ciała sprawia, że ryzyko powstania uszczerbku na zdrowiu rośnie. Krótkowzroczność przychodzi z wiekiem, ale coraz więcej osób zaczyna ją u siebie obserwować dużo wcześniej.

Jak rozpoznać wadę wzroku?

Kiedy zaczyna nas boleć głowa, a normalne funkcjonowanie jest znacznie utrudnione. Permanentny ból, na który nie pomaga zwyczajowe wzięcie tabletki lub sen to powód do niepokoju, który powinno się skonsultować z lekarzem. Jeżeli dodatkowo zaczynamy gorzej widzieć podczas zmęczenia, a osoby po drugiej stronie ulicy nie są dla nas tak łatwe do rozpoznania, to zapewne rozpoczęła się u nas krótkowzroczność. W takiej sytuacji wizyta u okulisty wydaje się podstawową czynnością, którą powinniśmy wykonać.

Jak leczy się krótkowzroczność?

Każdą wadę wzroku można zarówno korygować, jak i leczyć. Większość osób decyduje się na zakup okularów lub też szkieł kontaktowych, które znacznie lepiej radzą sobie z naturalnym polem widzenia, niż tradycyjne okulary. Oczywiście w wypadku chęci jednoczesnego widzenia zarówno z bliska, jak i z daleka warto zainwestować w szkła lub soczewki wieloogniskowe, które zapewnią nam komfortowe widzenie zarówno w sytuacji czytania z bliska, jak i podczas jazdy samochodem. Jeżeli natomiast nie chcemy nosić żadnych szkieł korygujących, to rozwiązaniem dla nas będzie zabieg korekcji wzroku, który dostępny jest praktycznie w każdej placówce medycznej.

Post Author: admin